Організація забезпечення пожежної безпеки

Дотримання правил пожежної безпеки

Організація забезпечення пожежної безпеки на території Гладківської ОТГ

в пожежонебезпечний період 2019 року

Причинами виникнення пожеж є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту сільськогосподарських угідь та лісів у літній пожежонебезпечний період.

Аби запобігти виникненню пожеж та зберегти врожай необхідно пам’ятати, що, випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а це призведе до великих матеріальних та економічних збитків.

Суворе дотримання правил пожежної безпеки під час збирання

врожаю -  обов’язок кожного громадянина.

Всі пожежі в лісі починаються внаслідок зовнішньої  причини, так як джерела вогню серед дерев немає. Часто випадкова блискавка підпалює ліс, але набагато частіше людина.

Найтиповішими причинами виникнення лісової пожежі є:

• викинуті палаючий сірник, недопалок;
  • тліючий або палаючий пиж після пострілу мисливця;
  • багаття, розведене у місцях з підсохлою травою, на лісосіці з порубковими залишками;

• підпал трави на лісових галявинах, прогалинах або стерні на полі біля лісу;

• сфокусовані осколками скла сонячні промені;

• господарські роботи ( спалювання сміття, будівництво доріг і т.д.).

Звертаємося з проханням до всіх жителів і гостей громади

з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку в лісі.

Пам'ятайте: розводити багаття можна тільки у безвітряну погоду і лише у визначених місцях; не слід залишати багаття без нагляду; не можна покидати місце відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашений. Лише дотримання вимог пожежної безпеки збереже лісові масиви від вогню.

ДІЇ   ПРИ ВИНИКНЕННІ   ПОЖЕЖІ

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежнорятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати. Приступити до гасіння пожежі шляхом збиття полум'я або засипанням полум'я землею.