A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гладківська громада
Херсонська область, Голопристанський район

Діяльність

Освітній процес на період карантину 2020р.

 

 

 

Відзначення  Дня Соборності Украї

В закладах освіти Гладківської сільської ради проведені тематичні заходи з відзначення  Дня Соборності України

 

 

Святкування Дня пам’яті та примирення і            73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

       9 травня 2018 року в Центрі культури та дозвілля «Мрія» с. Гладківка відбулися святкові заходи присвячені Дню пам’яті та примирення і               73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

      Усіх присутніх привітала секретар Гладківської сільської ради Бакай Ольга Олексіївна і наголосила на тому, що день Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як символ героїчного минулого, адже самовідданість та мужність тих, хто віддав своє життя за Батьківщину – приклад  патріотизму для нащадків, та побажала захисникам Вітчизни міцного здоров’я на довгі літа, щастя, злагоди та мирного неба над головою.

        Також до слів привітання приєднався депутат сільської ради Кравченко Євген, який закликав всіх завжди пам’ятати героїчний подвиг тих, чиє життя забрала війна. Низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. Ми вдячні за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які виявили у боях за рідну землю.

 

 

 

           Зі словами привітання звернувся до громади отець Іван: «  Цей святий день завжди викликає  почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу перемогу, схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих. Висловлюємо безмежну вдячність усім, хто тяжкою ратною працею наближав довгоочікуваний день визволення та кував перемогу в тилу.»

 

 

     По закінченню офіційної частини відбувся святковий концерт за участю:

  • вокального колективу «Первоцвіт»

 

гуртка "Слово-диво" (діти)

 

  • танцювального колективу «Калинонька»

 

 

  • - вокального колективу «Черемшина»

 

Організатори заходів:

Діденко П.К., Діденко О.Б., Білоус І.П.

                                                      

 

 

 

 

 

 

                                                                                                             Уся гордість учителя – в учнях ,у зростанні посіяних ним зерен.

                                                                                                                                                                                              Д.Менделєєв 

        27 квітня 2018 року в Таврійській загальноосвітній школі І-Ш ступенів  відбувся семінар «Формування компетентностей у дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання» .Учасники семінару поділилися досвідом,подивилися цікаву презентацію заступника директора з навчально- виховної роботи Цвіри Ірини Вікторівни «Впровадження інклюзивного навчання в закладі загальної середньої освіти», відвідали урок математики в 2 класі (вчителі-Піманова О.В., асистент вчителя  - Мартиненко Л.О.).Практичний психолог Міщенко І.А. презентувала індивідуальне заняття з розвитку когнітивних процесів та розвивальне заняття з елементами тренінгу «У згоді зі світом і з собою».

      Зміст роботи на уроці полягає не лише в отриманні знань, але й у тому,щоб порушені проблеми торкнулися дитячої душі .Однією з умов ефективного проведення уроків в  2 класі певно є творча та психологічна сумісність  Піманової Ольги Вікторівни та асистента вчителя Мартиненко Лідії Олександрівни  ,які працюють над створенням  на кожному уроці атмосфери доброзичливості та довіри. Ними забезпечені комфортні умови, за яких кожен учень відчуває свої успіхи,вільно аргументує власні думки. Учні засвоюють матеріал у процесі гри, не помічаючи інтелектуального навантаження,швидко і весело.

         «Емоційний стан колективу- стан радості,натхнення» ,- стверджував В.О.Сухомлинський . Для школярів бал не є головним стимулом до праці. Уроки Міщенко Ірини Анатоліївни  - уроки роздумів та вражень. То оцінкою учнівської діяльності є  її лагідний погляд ,щира посмішка,добре слово,підтримка. Усе це дає  її учням надію ,можливість повірити у свої сили.

      Піманова О.В.,Мартиненко І.О.,Міщенко І.А. допомагають кожній дитині відкрити  своє «я» та уникнути негативних відчуттів  «не вмію» , «не знаю»,формують уміння управляти процесами творчості:фантазуванням,розумінням закономірностей,розв’язанням проблемних ситуацій.

    Робота семінарів закладів освіти Гладківської сільської ради – це творчий пошук, пошук співробітництва ,співдружності,спільної організації навчання та виховання молоді Гладківської громади . Ми живемо у час болісної зміни ціннісних орієнтирів,тому для нас важливим  є те. щоб всі вихованці йшли по життю з вогником любові  та радості у душі.               

 

 

 

                                                                                                                     Турбота про здоров’я – це важлива робота

                                                                                                                     вихователя. Від життєдіяльності,бадьорості

                                                                                                                     дітей залежать їх духовне життя,світогляд,

                                                                                                                     розумовий розвиток,міцність знань,віра у власні                                                                                                                                                                             сили.

                                                                                                                                                                           В.Сухомлинський

              У Таврійському дитячому садочку « Струмочок» педагоги під чуйним керівництвом свого керівника Мартинової Світлани Михайлівни  використовують у своїй роботі інноваційні технології,які допомагають активізувати захисні сили дитячого організму та комплексно сприяють збереженню і зміцненню здоров’я, виховують у дітей бажання творити добрі вчинки,бути доброзичливими,щирими,чуйними,спостережливими. допитливими,мотивують до пізнання та виховують ціннісне ставлення до власного  здоров’я .Для формування здорового способу життя у дошкільнят створено всі можливі умови дбайливими руками працівників садочку.Це і затишні куточки подвір’я,і яскраві майданчики,і смачні обіди,і чисті ,охайні групи,доречні і актуальні інформаційні плакати по попередженню хвороб.

 26 квітня 2018 року на базі Таврійського ЗДО «Струмочок» Гладківської сільської ради відбувся семінар для вихователів різновікових груп «Формування основ здорового способу життя у контексті розв’язання проблеми здоров’язбереження дітей дошкільного віку».                 

На початку роботи семінару присутні опрацювали детально методичні рекомендації щодо організації фізкультурно –оздоровчої роботи у закладах дошкільної освіти (лист МОН України від 02.09.2016 № 1/9-456).Далі відвідали заняття «Лисенята роблять вправи для здоров’я і забави» з елементами методики М.Єфименка в молодшій групі( вихователь Головченко Галина Олександрівна) та спортивні розваги «СПРИТНІ,ДУЖІ,ВМІЛІ» ,де змагалися команди середньої та старшої груп (вихователі Стефанишина Любов Григорівна, Плотник Ольга Миколаївна ,музичний керівник Бондаренко Зінаїда Григорівна).

Важливу роль відіграє слово - своєрідний місток, через який наука виховання переходить у мистецтво бачення світу. Діти чудово уявляли створені педагогами картини,доповнюючи їх римованими словами ,відгадували цікаві загадки,що поширювало уяву дітей й спонукало до активної  й творчої діяльності. Вихователі обирали доречну манеру спілкування,привітно зверталися до всіх дітей,проявляючи турботу про те, щоб кожна дитина комфортно почувалася на занятті.

 На завершення ,учасники семінару на «Методичних посиденьках» обмінялись думками стосовно формування основ здорового способу життя у контексті розв’язання проблеми здоров’язбереження дітей дошкільного віку ,обговорили переглянуті заняття,обмінялись досвідом професійної діяльності.

Дякуємо за теплу зустріч!

.

 

 

18 квітня на базі Гладківського закладу дошкільної освіти «Ялинка» був проведений семінар-практикум «Формування основ екологічної свідомості дітей дошкільного віку під час ознайомлення малят з лікарськими рослинами».

       Бажаними учасниками семінару були керівники та педагоги  Гладківського ЗЗСО та Таврійського ЗДО «Струмочок» .

       Зустріла гостей керівник дитячого садка  Білоусова І.П.,яка провела екскурсію по території садочка. Присутні були приємно вражені ігровими майданчиками ,обладнаними цікавинками,які створені дбайливими руками персоналу ЗДО «Ялинка». Здивували також цікаво розташовані дослідні ділянки з лікарськими рослинами ,кущами,деревами,за допомогою яких діти на практиці отримують міцні знання,здійснюють дослідницьку діяльність.

     Учасники семінару мали змогу відвідати заняття з екологічного виховання з елементами народного фольклору «Як природу збережемо ,так здоров’я враз знайдемо» в старшій групі (вихователь Кучара Т.К.) та виховний захід «Неслухняний півник» в середній групі (вихователь Погоріла А.П.). За участю дітей ясельно-молодшої групи проведена гра-казка «Чарівні рослини» (вихователь Скиба М.М.) .Вихователь Канівець А.М. провела з гостями вікторину «Лікарські рослини». Всі заходи пройшли під музичним супроводом музичного керівника Мацібори О.І..

Вихователі вчать дітей логічно мислити ,порівнювати,узагальнювати,створюючи під час заходів позитивний мікроклімат. Уміють знайти підхід до кожного вихованця,добре знають вікові,психологічні особливості дітей. Виховують в них кращі моральні якості. Вміють зацікавити дітей в спокійній,доброзичливій атмосфері,використовуючи ігрові методи,індивідуальний підхід ,наочність,елементи сюрпризу. Реальні сприятливі умови для формування екологічної культури у вихованців   закладу дошкільної освіти «Ялинка» Гладківської ОТГ створені творчим,небайдужим колективом.

Дякуємо !!!  

     

 

      Семінар-практикум

"Упрорвадження організаційно-методичних основ міжпредметного синтезу на уроках природничого циклу"

 

         Сучасний урок —це урок демократичний. Його проводять не для учнів, а разом  з ними. Його характеризує не навчання  словом, а навчання справою. Це перш  за все урок, на якому створено реальні умови  для інтелектуального, соціального, морального  становлення особистості.На сучасному уроці є місце кожній дитині , тому що сучасний урок – запорука його успіху у майбутньому.

Дотримуючись саме таких вимог до  сучасного уроку , 20 березня 2018 року був проведений інтегрований семінар –практикум вчителів географії, біології та хімії закладів загальної середньої освіти м. Гола Пристань та Гладківської ОТГ "Упровадження організаційно –методичних основ міжпредметного синтезу на уроках природничого циклу".

На базі Таврійської ЗОШ І-ІІІ ступенів Гладківської сільської ради учасники семінару мали змогу відвідати урок біології у 6 класі "Вищі спорові рослини" (вчитель Беркута Ю.М.) та позакласний захід у 5 класі "Хімічний портал"(вчитель Савицька Т.М.).

Цікаво побудований, насичений різноманітним матеріалом, урок біології сформував уявлення в 6-класників про вищі спорові рослини. Група учнів –науковців розповіла , чому виникла необхідність виходу рослин на  суходіл та склали відповідну інтелект-карту , екскурсоводи провели віртуальну екскурсію до музею " Вищих спорових рослин", історики висвітлили питання про перші рослини та познайомили з легендою про папороть. В кінці уроку учні разом із вчителем створили флораріум (рослинний тераріум) із кімнатних квітів та папоротеподібних.

Позакласний захід "Хімічний портал" проведений за участю учнів 5 класу, які протягом І семестру вивчали пропедевтичний курс "Цікава хімія".  Ведучі ( хлопчик і дівчинка) ввели присутніх у світ "Хімічного порталу", через який переносилися у давні часи у країни , де зароджувалася хімія. За окремими деталями зовнішнього вигляду дівчаток можна було пізнати країни, де брала початок історія розвитку хімічних знань - Єгипет, Месопотамія, Індія, Китай, Давня Греція, територія сучасної України.

Закрита школа алхіміків переконливо довела , що алхімію справедливо вважають матір'ю хімії. А у лабораторії професора Намішайка були проведені цікаві досліди з найпростіших побутових речовин.

На завершення заходу прозвучала пісня , у якій доречно були використані рядки з віршів відомих українських поетів.

Пройшовши усі етапи і зібравши пазли "Географічний", "Історичний", "Хімічний" та  "Музичний", учні прочитали вислів Ф.Бекона "Знання-це сила".

Цей захід став доказом того , що хімію можна вивчати не тільки на уроках, вести конспекти та  виконувати домашні завдання. Наука, як сказав П.Капіца, має бути веселою, захоплюючою та простою. Це така надзвичайна наука, у якій відбуваються загадкові перетворення. Тому й очікуєш чогось дивного, загадкового.

На завершення семінару керівниками закладів освіти  Плотніковою Н.О. та Костюк О.В.  була підписана Угода  про партнерство та співпрацю між Голопристанською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №4 Голопристанської міської ради та Таврійською загальноосвітньою школою  І-ІІІ ступенів Гладківської сільської ради , предметом якої стане взаємна співпраця , щодо створення належних умов для  розвитку творчих здібностей, нахилів, обдарувань дітей, впровадження сучасних освітніх технологій, консолідація зусиль і можливостей  для взаємодопомоги та отримання позитивного результату в розвитку системи освіти.

 

 

Шевченківські дні у Гладківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Назва заходу

Дата проведення

Клас

Відповідальні

1

Виготовлення газет та буклетів «Шевченко і сьогодення»

Березень

5-11 класи

Класні керівники

2

«Стопами Великого Кобзаря» - написання творчих робіт

Лютий - березень

7-11 класи

Ряска О.А.,

Роліна В.Г.,

Очеретна Н.В

3

«Струни Кобзаревого серця» - виставка малюнків-ілюстрацій до творів Т.Г.Шевченка

Березень

7-9 класи

Андрієць О.В.

4

Конкурс на кращого читця поезій Т.Г. Шевченка

12 березня

5-11 класи

Класні керівники

5

Вікторина «Життєвий шлях Т.Г. Шевченка»

09 березня

6-А, 6-Б класи

Ряска О.А.

6

Перегляд і обговорення фільму «Життєвий щлях Тараса Шевченка»

09 березня

8-А, 8-Б класи

 

Очеретна Н.В.

7

Бібліотечна виставка «І нині живий…»

 

Березень

Камінська Т.Ф.

8

Літературно-музичний віночок «Золоті зерна поезії Тараса Шевченка

09 березня

Гурток «Дивограй»

Соловйова О.В.

9

Свято «Мені ж, дай Боже, на землі подай любов, сердечний рай»

12 березня

10 клас

Роліна В.Г.

 

Минуло 204 роки від дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами. Не просто живе, а турбує свідомість, утверджує національний дух, надихає на боротьбу. Вогонь його поезії і його душі запалює у серцях іскру любові до рідної землі, іскру гідності і честі українця-патріота. Сьогодні, як ніколи, звертаємо ми до нашого Пророка свої помисли, звіряємо з його ідеалами свої кроки у становленні української держави. Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:

І на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі.

 

Із 12 по 15 березня 2018 року в нашій школі були проведені дні вшанування пам’яті національного генія, народного поета України Т.Г. Шевченка. У навчальному закладі відбулися різноманітні заходи з метою поглиблення знань учнів та вияву поваги й любові до Кобзаревого слова.

Приємно відмітити, що учні всіх класів активно долучилися до відзначення Шевченківських днів. У школі було організовано виставку ілюстрацій до творів Великого Кобзаря «Струни Кобзаревого серця», у якій взяли участь учні 5-7 класів.

 

У шкільній бібліотеці діяла виставка «І нині живий поміж нас!»

 

Відкриваючи в Шевченкові все більше земного, людяного, ми дедалі глибше осягаємо його геніальність, наближаємося до пізнання філософії його впливу на долю України. По життю поета вело велике почуття любові. Окрилювало, надихало на творчість. Хто ж вони, ті Музи, які надихали поета, які давали йому втіху і навівали смуток, яких любив він, і любили його? Відповіді на ці питання намагалися дати учні 10 класу під час проведення літературно-музичного свята «Мені ж, Боже, на землі подай любов, сердечний рай.

Захід розпочався хореографічною композицією «Весна».

Я не одна-єсть у мене

І батько, і мати…

Єсть у мене… туманочку,

Туманочку, брате!

 

Інсценізація уривка «Наймичка»

У княжім домі панночка бліда

Жар серця нишком в вірші вилива

 

Інсценізація «Варвара Рєпніна і княгиня»

Моя ти доле чорнобрива

Якби побачив, нагадав

Веселеє та молодеє

Колишнє лишенько лихеє

Я заридав би, заридав.

Інсценізація «У гостях у закоханого художника»

Рольові розповіді учнів про Оксану Коваленко, Варвару Рєпніну, Марію Максимович, Агату Ускову, Катерину Піунову, Ликеру Полусмакову перепліталися із виразним читанням поезії.

 

І все-таки жаль, що не знайшлося у житті поета жінки, яка йому сказала б

Загублений мій коханий,

Я навіть у свій день останній

Летіти до тебе стану

Допоки вистачить сил.

                                    

                  наукова конференція

                   «Всім серцем любіть Україну свою!»

              учнів  Гладківської та Таврійської загальноосвітніх шкіл I-III ступенів

 

          Слова  епіграфа   «Тут юнь прекрасна і свята

                                          Встелила землю в мить єдину»  стали  лейтмотивом під час проведення наукової конференції, присвяченої пам’яті героїв Крут та героям антитерористичної операції  на Сході України «Всім серцем любіть Україну свою!» у Гладківській  загальноосвітній  школі  I-III ступенів.

          Минуло 100 років з того морозного, січневого ранку 1918 року,  коли молоді  юнаки: гімназисти, юнкери, курсанти - ще безвусими  хлопцями, добровільно виступили за українську ідею на захист рідної землі від ворога.

          Відзначення знаменних дат не оминуло і Гладківську об’єднану територіальну громаду.  Під егідою національно – патріотичного виховання, 100-річчя відзначення в Україні бою під Крутами, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні  і була проведена наукова конференція учнями Таврійської  та Гладківської  загальноосвітніх шкіл I-III ступенів.

           Все починалось як і 100 років тому. Станція Крути. Залізничні колії, шанці і молоді юнаки в очікуванні рішучого моменту.

           Учні-учасники заходу з неприхованим хвилюванням, глибокими почуттями, проникливістю відтворювали кожну мить історичного моменту, передаючи  глядачам концептуальні погляди вчених на подію, історіографічні дані, хід жорстокого змагання борців за народжувану молоду Україну  і безмежне бажання студентської молоді повстати проти всіх ворожих сил світу.

            Ретроспекцію відтворення учнями  з різних історичних джерел характеру запеклого бою супроводжували відеофрагменти і аудіо супровід, що надавало особливого сприйняття події, тримало в напрузі кожного присутнього на конференції глядача.

            Трагічно закінчився бій. Загинув молодий цвіт української нації, але їх подвиг заради Вітчизни не загинув…

                             На Аскольдовій могилі поховали їх

                             Тридцять мучнів – українців, славних, молодих.

                             На Аскольдовій  могилі український цвіт,

                             По кривавій по дорозі нам іти у світ.

             Вони загинули, увійшовши в безсмертя,  так як увійшли в безсмертя  300 спартанців, героїчно захищаючи свою Елладу від переважаючих сил ворога.  І Крутівці своїм прикладом  теж довели, що для всіх нас найсвятішим було, є і буде Україна. Їх героїчний  поступ, пожертву в ім’я вільної України гідно вшанували хвилиною мовчання учасники конференції.

             Учні Гладківської школи продовжили роботу наукової конференції,  відтворивши події уже сучасних змагань українських борців за долю країни.

              Димілась довго літна смуга, і закрутився буревій,

             Ми розібралися довкруги, і з ворогом точився бій.

              Ніхто позицій не покинув, і жоден не зламався взвод,

              Бо ми б’ємось за Україну і за «Донецьк. Аеропорт».   

             На матеріалах хроніки дня  учні продемонстрували  мужність, відданість і відвагу захисників України в Донецькому аеропорту, безстрашність і нездоланність духу «кіборгів».

             Приклади  крутівців і героїв подій на Сході України  наявно підтверджують те, що за долю України, за її незалежність і територіальну цілісність треба боротись завжди, кожночасно, щохвилини, адже вороги, звідки б вони не прийшли, постійно намагаються заволодіти Україною.

             Конференція показала, що тільки той, хто уособлює себе з нацією, відчуває свою приналежність до свого народу, безмежно любить свою  рідну землю і свою Батьківщину, впевнено стане на її захист.  І учасники конференції запевнили всіх присутніх в тому, що:

                 …ми збудуєм на руїні, нові твердині, нові святині.

                 І шлях в майбутнє нам вкажуть Крути, а Україні - вічно бути!

І  конференц-зал, в якому проходив  захід,  вибухнув  фінальною  піснею О. Пономарьова  «Заспіваймо за Україну». Співали  всі, адже від почутого і побаченого  байдужих  не  було. Кожен  присутній  пройнявся  глибоким почуттям до героїв минулого і сьогодення  рідної  України. Конференція  стала неабияким джерелом національного натхнення, уроком любові до України, утвердженням національної свідомості.

           По завершенні конференції «Всім серцем любіть Україну свою!» щирі, зворушливі слова подяки  висловили  директор  Гладківської  загальноосвітньої школи I-III ступенів Миргородська  Г. В., інспектор відділу освіти  Гладківської сільської ради  Кадецька  М.М., виконуюча  обов’язки  начальника  відділу  освіти, культури, молоді, спорту та соціального захисту населення  Гладківської сільської  ради  Ткаченко В.С. учням-учасникам конференції: Барладіній  Вікторії, Булгаці  Костянтину, Михайловій Яні, Настюк Інні, Сілевич Наталії, Тарасюк Анастасії, Івлевій Юлії, Винниченко Миколі, Діденко Анастасії, Кость Олександру, Погребатько Сніжані, Рубан Надії, Рудь Олександру, Айлазян Мразу, Флора Сергію, Цуркану Данеїлу, Шамояну Віталію, Городник Аліні, учасникам вокального ансамблю «Калинонька» Таврійської загальноосвітньої школи  I-III ступенів  (керівник Бондаренко З.Г.).  Кожен  з керівників подякував  за такий вчасний  і вельми потрібний виховний захід з національно-патріотичного  виховання  вчителям історії  Тунію О.А., Роман Т.І., Погорілому В.В., педагогу-організатору Таврійської загальноосвітньої школи  I-III ступенів Пишненко О.В., заступнику директора з виховної роботи  Гладківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Очеретній  Н.В.

            Керівники організацій і закладів звернули увагу всіх присутніх ще на те,

  що такі заходи  по вшануванню національних героїв  Крут, Героїв Небесної

  Сотні, героїв Антитерористичної операції на Сході України є уроком любові до

  Вітчизни,рідного краю, прикладом єднання всіх громадівців навколо єдиної

  національної ідеї - любові до рідної землі, рідного народу, Батьківщини.                                                      

                                                                                                                      Педагог-організатор Таврійської   

                                                                                                                      загальноосвітньої школи  Пишненко О.В.  

23.02. 2018 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь