A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гладківська громада
Херсонська область, Голопристанський район

Комісія з питань наповнення сільського бюджету

Легалізація заробітної плати

“лише оформлена згідно законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії”

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Якщо працівнику нараховано заробітну плату меншу мінімальної та здійснено нарахування єдиного соціального внеску із суми різниці між мінімальною заробітною платою та фактично нарахованою, страховий стаж для обчислення пенсії розраховуватиметься з врахуванням сплати внеску від фактично нарахованої (заробленої працівником) заробітної плати.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. Погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, громадяни України свідомо обкрадають самі себе. Бо лише офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Такі явища, як зарплата в “конвертах” та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.

Легалізація заробітної плати актуальна з двох причин:

–  збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, в т.ч. до Пенсійного фонду України;

– соціальні гарантії для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу.

Працівник, який отримує зарплату в “конверті” офіційно вважається непрацюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

– він не буде одержувати пенсію по віку;

– його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій.

– у нього немає права на відпустку, права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю, права не працювати у вихідний та святковий день, права на охорону праці, права на соціальне страхування.

Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах, а також використовує працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих як наймані особи. Найнижчий рівень заробітної плати на недотримання керівниками мінімальних гарантій є в галузі сільського господарства, торгівля та супутніх послугах.

На сьогоднішній день, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок.

     Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.
    Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.

 

 

 

 

 

Повідомлення мешканцям громади

Сьогодні, 21 березня  2019 року о  10.00 год.  в  приміщенні Таврійської сільської ради проведено засідання комісії з  питань наповнення сільського бюджету .

Із 4 запрошених на засідання з’явився  1 землекористувач - Галіченко В.М. Не з’явилися - Мороз В.М., Подплетена Л.І., Дворецький О.Г.  тим самим показуючи свою відмову співпрацювати з органами місцевого самоврядування.

 Інформація щодо використання земель сільськогосподарського призначення, оформлення документів, що підтверджують право користування земельними ділянками,  повноти сплати за оренду земель та податків; проблем легалізації трудових відносин з найманими працівниками та заробітної плати в «конвертах» донесена в повному обсязі.

 Комісія  з  питань наповнення сільського бюджету Гладківської сільської ради.

 

 

 

Повідомлення мешканцям громади

Учора, 20 березня 2019 року о  10.00 год.  в  приміщенні Гладківської сільської ради відбулося засідання комісії з  питань наповнення сільського бюджету.

Із 8 запрошених на засідання з’явилися 6 землекористувачів, а саме: Шадура І.І., Максименко Л.А., Остапишин М.А., Дудняк Л.В., Штепа Т.М. Мамедова В.І.  Не з’явилися – Кучара П.І. та  не в перше ігнорує запрошення Чайковський В.М. - депутат, голова бюджетної комісії  Гладківської сільської ради.  

До землекористувачів  доведена  інформація щодо використання земель державної та комунальної власності, аналізу оформлення документів, що підтверджують право користування земельними ділянками,  повноти сплати за оренду земель та податків; проблем легалізації трудових відносин з найманими працівниками та заробітної плати в «конвертах».

За результатами роботи комісією було виявлено, що процес декларування доходів йде повільно. Незважаючи на проведену роз’яснювальну роботу, населення не квапиться  реєструватися суб’єктами господарювання, оформлювати договори оренди. 

Всі  запрошені землекористувачі,  даючи свої пояснення, зобов’язалися в найкоротший термін привести в належний стан документи, що підтверджують право користування земельними ділянками,  згідно чинного законодавства. 

 

Комісія  з  питань наповнення сільського бюджету Гладківської сільської ради.

 

   

  Повідомлення мешканцям громади                           

Сьогодні, 14 березня 2019 року о  10.00 год.  в  приміщенні Таврійської сільської ради повинно було відбутися засідання комісії з  питань наповнення сільського бюджету Гладківської сільської ради.

Доводимо до відома мешканців громади, що ніхто з запрошених землекористувачів, а саме:  Барнак М.Г., Бондаренко В.М.,  Волошин В.С.,   Сумароков А.А.,  Тищенко В.А., Глущенко О.Л., Скибинська Л.В., Мороз В.М.,  МагдюкН.І., Микичук М.М, Нікулін В.В., Гапоненко Ю.В., Шешеня О.Г. на комісію не з’явились, тим самим показуючи свою відмову співпрацювати з органами місцевого самоврядування, що призводить до неврегульованості багатьох аспектів використання землі та економічних втрат, не дає можливості cпрямовувaти додаткові кошти нa реaлізaцію міcцевих прогрaм, пов’язaних з cоціaльно-економічним розвитком територій.

Комісії з питань наповнення сільського бюджету Гладківської сільської ради.

 

 

 

Повідомлення мешканцям громади

Виконавчий комітет доводить до відома мешканців територіальної громади про роботу  комісії з  питань наповнення сільського бюджету Гладківської сільської ради у 2019 році. Комісія створена  і працює на забезпечення  повноти сплати суб’єктами господарювання  податків та зборів до сільського бюджету, визначення спільних заходів стосовно пошуку додаткових джерел для наповнення дохідної частини сільського бюджету Гладківської сільської ради.

Комісія для виконання покладених на неї завдань має право:

  • здійснювати моніторинг щодо надходжень до сільського бюджету;
  • організовувати проведення перевірок з вивчення питань стосовно наповнюваності  сільського бюджету;
  • залучити до участі в роботі фахівців з питань, що належать до її компетенції;
  • заслуховувати на її засіданнях інформацію відповідних  працівників структурних підрозділів виконавчого комітету Гладківської сільської ради, керівників організацій, підприємств та установ, суб’єктів господарської діяльності,  фізичних осіб-підприємців з питань, що належать до її компетенції.

Основною формою діяльності комісії є засідання, які проводяться у разі необхідності, однак не рідше одного разу на місяць.

З метою легалізації земельних відносин: використання земель державної та комунальної власності, аналізу оформлення документів, що підтверджують право користування земельними ділянками,  повноти сплати за оренду земель та податків; проблем легалізації трудових відносин з найманими працівниками та "тіньової" заробітної плати  у  січні – лютому 2019 року проведено три засідання комісії з  питань наповнення сільського бюджету Гладківської сільської ради. 

За результатами роботи комісією було виявлено, що процес декларування доходів йде повільно. Незважаючи на проведену роз’яснювальну роботу, населення не квапиться заповнювати декларації, реєструватися суб’єктами господарювання, оформлювати договори оренди.  

Окрім того, проінформовано роботодавців про відповідальність за порушення законодавства про працю та про  типові порушення, які допускаються суб’єктами господарювання при оплаті праці, при укладанні трудових відносин  (строки виплати заробітної плати, нарахування індексації, повідомлення органів Державної фіскальної служби про прийняття на роботу та ін.).

Всі  запрошені землекористувачі,  даючи свої пояснення, зобов’язалися в найкоротший термін переглянути питання використання земель сільськогосподарського призначення, легалізації зайнятості у с/г виробництві, збільшення надходжень до місцевих бюджетів та не допускати використання земель без оформлення договорів оренди.

 

Про наступне засідання комісії  та список запрошених буде повідомлено додатково

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь